Dan sporta u DV Lekenik

Područni objekt knjižnica – skupina s ranim učenjem engleskog jezika te centralni objekt sa ostalim skupinama odlučili su 29.5. obilježiti Dan sporta. Tjelesna aktivnost je veoma važna ljudska potreba. Ljudi, a posebice djeca, većinom su u nekoj vrsti tjelesne aktivnosti – hodanje, trčanje, puzanje, skakanje i sl. U dječjem vrtiću poseban naglasak se stavlja na tjelesno zdravlje djece, pa tako odgojiteljice uz razne zabavne poticaje i aktivnosti s djecom na zabavan način rade na njihovim motoričkim vještinama.

Ravnoteža, brzina, snaga, preciznost – samo su neke od vještina koje su djeca koristila za prelaženje prepreka, povlačenje užeta, skakanje u vrećama, vođenje i bacanje lopte. Odgojiteljice su za djecu pripremile mini poligone i razne zadatke u kojima su morala koristiti cijelo svoje tijelo. Za još veseliji doživljaj uključili smo i glazbu koja je neizbježan dio vrtićkog života. Kod djece, ali i odgojiteljica probudio se natjecateljski duh, a što je najvažnije – svi smo se jako dobro zabavili.

Ivona Brodarić, odgojiteljica mješovite skupine