Nastup na Danu Općine Lekenik

Nebeski zaštitnik Općine Lekenik je sv. Juraj, čiji se spomendan obilježava 23. travnja svake godine. Prigodno, Općina Lekenik svake godine kroz tjedan mnogobrojnih aktivnosti obilježi spomendan sv. Jurja. Svima je dobro poznata legenda o sv. Juraju i borbi sa zmajem te je tema brojnih likovnih djela.

Centralnu proslavu Dana Općine, koja se održala 27.4., svojim nastupom uz nastupe lokalnih KUD-ova i udruga, uveličala su i djeca DV Lekenik. Mješovita skupina uz odgojiteljicu Ivonu Brodarić okupljenima je prikazala dječju igru s pjevanjem – „’Ko je moje guske krao?“. Djeca iz skupine s ranim učenjem engleskog jezika s odgojiteljicama Hrvojkom Turek i Helenom Rožić zabavila su i rasplesala publiku pjesmom „Roll your hands“. Skupina djece u godini pred polazak u školu je svojim nastupom uz pjesmu „Čuvaj Zemlju“ naglasila važnost brige o planetu na kojem živimo u čemu su ih vodile odgojiteljice Nevenka Brleković i Ivana Ćosić.

Djeca su se nakon nastupa počastila i proslavila Dan svoje Općine Lekenik uz svoje roditelje.

Odgojteljica mješovite skupine, Ivona Brodarić