PROMET- projekt proveden u srednjoj odgojnoj skupini područnog objekta Narodne knjižnice i čitaonice Lekenik – odgojiteljice Valentina Banić i Helena Rožić

U srednjoj mješovitoj odgojnoj skupini odgojiteljice su sa djecom provele projekt na temu prometa.  Cilj projekta je stjecanje osnovnih znanja o prometu na djeci dostupan način kao i osposobljavanje za lakše snalaženje u svojoj okolini, koje je promet sastavni dio. Zadaci projekta su upoznavanje osnovnih pravila prometa, usvajanje najosnovnijeg znanja o ponašanju u prometu, upoznavanje s najčešćim prometnim znakovima i njihovim značenjem, poticanje djece na spoznaju o njihovoj aktivnoj ulozi u prometu.

Tema se pokazala djeci vrlo zanimljiva, pa su kroz igru stekli nova znanja, a osvježili ona stara.