Obilježavanje Dana državnosti

Narodna knjižnica i čitaonica Lekenik u suradnji sa 57. SAMB Marijan Celjak održali su prigodnu obilježbu povodom Dana državnosti.

Naše vrtićke skupine Lavići (djeca u dobi pred polazak u školu) i Smiley (djeca s ranim učenjem stranog jezika) sudjelovali su na izložbi u pratnji svojih vjernih odgojiteljica, ravnateljice Ive Šegović i pedagoginje Lucije Vinković.

Djeca su imala priliku vidjeti vojne odore, vojne oznake, simbole, statuu Vukovarskog Vodotornja, simbola hrvatskog zajedništva i fotografije hrvatskih branitelja.

Cilj je bio proširiti i približiti djeci spoznaju o važnom dijelu naše povijesti iz Domovinskog rata,  na njima prihvatljiv način, koji je zauvijek ostavio neizbrisiv trag generacijama i generacijama

Tekst pripremila

Odgojiteljica Ana Lončar