Bjelobradi nosi darove

U suradnji sa SOS Dječjim selom Lekenik, u sklopu zajedničkog projekta Dječje maštaonice održana je prigodna edukativna božićna predstava „Bjelobradi nosi darove“ u izvedbi Teatra Gavran. Predstavi su prisustvovala djeca polaznici Vrtića, programa predškole van redovitog programa te dio djece štićenici SOS Dječjeg sela Lekenik predškolske dobi. Predstava je održana u prostoru Društvenog centra SOS Dječjeg sela Lekenik. Bjelobradi, njegova pomoćnica te dječaci Bambus, Janko i Muki likovi su predstave koja je oduševila sve prisutne gledatelje. Ova vesela i razigrana predstava nosi poruku da se dobrota nagrađuje, a zločestoća osuđuje. Predstavom se nastojalo potaknuti djecu na razvoj moralnog prosuđivanja te pozitivan stav prema drugoj djeci i prihvaćanje različitosti. Zanimljivi i šaljivi likovi su na djeci prilagođen način pripovijedali o važnim životnim vrijednostima svakog čovjeka kao što su ljubav, dobrota, empatija i poštovanje.  Poticali su djecu na promišljanje o dobru i zlu, kako se odnositi prema dragim osobama te na koji način ih potaknuti da budu dobri.

Nakon predstave su djeci podijeljeni prigodni darovi.

Tekst pripremila Ivana Pavišić, odgojiteljica mentorica u starijoj odgojno-obrazovnoj skupini