„Dan sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje“

Kako bismo od malih nogu razvijali svijest o važnosti obilježavanja Dana sjećanja na žrtve Vukovara, Dječji vrtić Lekenik i ove pedagoške godine je na dan 17.11.2022. sudjelovao u obilježavanju Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

U skupinama su, cijeli tjedan, provođene aktivnosti vezane uz temu kroz sva područja odgoja i obrazovanja, s naglaskom na važnost nenasilnog rješavanja sukoba, toleranciju i empatiju.

Vrtić je osigurao lampaše koje su djeca starije odgojno-obrazovne skupine, skupine s programom ranog učenja engleskog jezika, skupina programa predškole van redovitog programa i srednje odgojno-obrazovne skupina uz pomoć svojih odgojiteljica palila ispred centralnog objekta Vrtića i područnog objekta Narodne knjižnice i čitaonice Lekenik. Na taj način izrazili su duboko poštovanje stradalima i odali počast svima koji su herojskom obranom omogućili utemeljenje suvremene hrvatske države.

Izjave djece:

KARLO: „Palili smo lampaše za Vukovar, zato što je u Vukovaru bio rat i srušili su vodotoranj.“

LOVRO: “Palili smo lampaše za vojnike koji su umreli jer su ih napadali u ratu.“

TINO: „Dan kada su se borili za Vukovar i vodotoranj.“

SARA: „Srušili su kuće, vodotoranj, bolnicu, i ljudi su umrli.“

MATEO: „Moramo zapaliti lampaše za sve ljude koji su umrli u ratu, da ih se sjećamo.“

Tekst pripremila odgojiteljica u programu ranog učenja engleskog jezika, Nataša Kadić