Lutkarski mjuzikl „Festival životinjskog carstva“

Lutkarski mjuzikl „Festival životinjskog carstva“ Studija Suncokret iz Splita održan je u našem vrtiću dv Lekenik u utorak 25.04.2022. Pod motom: „Tko pjeva zlo ne misli“.

Životinje su organizirale festival i svatko je od njih na tom festivalu htio je pobijediti. Neki su htjeli pobijediti na pošten način (Pčelica i mrav) radom i usavršavanjem, a drugi prijevarom i podvalama (Lija i vuk)

Likovi: pčelica, mrav, lija, vuk, miš, pas, kokoš, jaje, guska, koza, praščići, slavuj i cvrčak bili su djeci interesantni. Sadržajem je, na djeci primjeren način, pokazano da se radom i trudom u životu može puno toga postići, a da varanje, prijevare i podvale nisu prihvatljive. Djeca su na svoj način sudjelovala pljeskanjem i pjevanjem osobito završnog songa ovog mjuzikla: Rad, rad, rad, rado radimo; prvo rad pa poslije pjevamo!

Odgovor na pitanje kojim putem ići kroz život: podmetanjima ili radom i poštenjem krije se i u završnom songu mjuzikla.

„SAMO RADI I TRUDI SE

I NEMOJ LJENČARITI,

KAD SI MARLJIV I UPORAN

SVE ĆEŠ OSTVARITI.

SAMO HODAJ PRAVIM PUTEM,

NEMOJ NIKAD VARATI,

JER NA KRAJU KRAJEVA

POŠTENJE ĆE SE ISPLATITI!“

Tekst pripremila odgajateljica Lana Gagić.