DV Lekenik osvojio prvo mjesto na nacionalnom natječaju kamišibaj Hrvatska
Dječji vrtić Lekenik osvojio je prvo mjesto na nacionalnom natječaju
„Nacrtaj mi priču“ Višejezičnog kamišibaja Hrvatska. Rad pod nazivom „Tajna
proljetnog brijega“ odgojno-obrazovne skupine Smileys i odgojiteljica Helene
Rožić i Silvije Čović predstavljat će Hrvatsku u Parizu gdje ima šansu dobiti Grand
Prix, godišnju europsku nagradu za višejezični kamišibaj. Njihov kamišibaj
odabran je kao najbolji između više od 70 prijava koje su stigle iz cijele Hrvatske.
U svojoj priči koristile su minimalno četiri jezika ili narječja.
Kamišibaj je umjetnost pripovijedanja pomoću ilustracija koje se izmjenjuju u malome drvenom okviru s vratašcima. Riječ je o umjetnosti koja u svojoj srži kombinira sliku i riječ, vještog pripovjedača i prijenosno kazalište. Kamišibaj se prvi put pojavljuje u Japanu početkom prošlog stoljeća kao oblik putujućeg kazališta.
Izuzetno smo ponosni što su trud i kreativni rad naših odgojiteljica i djece prepoznati i nagrađeni na ovako značajnoj razini. Posebna nam je čast što će upravo DV Lekenik, među brojnim prijavama iz cijele Hrvatske, predstavljati našu zemlju u Parizu. Ovo priznanje potvrda je kvalitete rada i predanosti koju svakodnevno ulažemo u odgoj i obrazovanje djece.
Tekst pripremila stručna suradnica pedagoginja
Hrvatski
English
Français
Deutsch