Mali ali veliki - moji talenti mijenjaju svijet

Djeca starije skupine Dječjeg vrtića Lekenik i Male igraonice SOS Dječjeg sela Lekenik sudjelovala su u druženju s književnicom Tinom Primorac. Njezin projekt „Mali ali veliki“ ima snažnu poruku: Tvoji talenti mijenjaju svijet - konkretno i vidljivo. Osim toga, projekt ima i humanitarni karakter jer se pomaže prvoj kontejnerskoj knjižnici u Petrinji. Knjiga „Mali ali veliki“ ispunjena je mnoštvom dječjih crteža, pjesama, priča te promišljanjima o talentima koje ima svako dijete. Knjiga potiče djecu i roditelje na pronalaženje vlastitih talenata te njihovo svakodnevno razvijanje jer djeca su ta koja imaju moć stvaranja pozitivnih promjena u društvu. Uz priču o talentima književnica je potaknula djecu na izradu kuverata od sjajnog kolaža i mnoštva ukrasa. Bile su tu zvjezdice, srca, naljepnice životinja i sretnih lica u različitim bojama, s puno šljokica i sjaja koje su odmah zainteresirala djecu na izradu najmaštovitije kuverte. Nakon što su ih djeca izradila, svatko od njih je promišljao o vlastitim talentima i onome u čemu je dobar. Uz pomoć odgojiteljica svoje talente zapisali su na papiriće te ih spremili u čarobne kuverte koje su ponijeli sa sobom. Od književnice za poklon djeca su dobila zanimljive interaktivne knjižice o čarobnim brojevima koje će moći ispuniti, a za kraj smo se svi zajedno počastili finim čokoladicama.

Neki od talenata koje su deca spomenula i bila ponosna na njih su:

„Ja sam dobar u nogometu i brzo trčim.“

„Ja sam dobra u vožnji bicikla i romobila.“

„Dobra sam u crtanju i plesanju.“

„Dobar sam u pomaganju drugima.“

„Dobar sam s brojevima.“

Tekst napisala Ivana Pavišić, odgojitelj mentor u starijoj skupini