Kreiranje poticajnog ozračja ljeti u Dječjem vrtiću Lekenik.

Ljeto je za djecu vrijeme uživanja, zabave i igre. Boravak na otvorenom prostoru pruža mnogobrojne mogućnosti za različite aktivnosti koje potiču motorički razvoj, spoznaju, bogaćenje vokabulara, suradničko učenje, razvoj samostalnosti i socijalnih vještina. Kroz sjajnu zabavu djeca zapravo mnogo uče te doznaju nešto novo, a otkrivaju i neke fizikalne zakonitosti (poluga, kosina, podtlak, spojene posude, kako putuje zvuk, itd...).

Na taj način svakodnevno provodimo različite, pomno osmišljene aktivnosti, kako bi dani provedeni u vrtiću bili ispunjeni radosnim i edukativnim doživljajima. Prema željama i njihovu interesu u aktivnosti se uključuju sva djeca, od onih najmlađih, djece jasličke dobi, do onih najstarijih, djece predškolske dobi. Sjajna je to podloga za iskustveno učenje, a u ovakvom okruženju pjesma i ples nekako krenu spontano, bez posebnog poticaja.

Tekst pripremila: Nataša Kadić, odgojiteljica